Menu TOPlist
Last Defender
 
Tvůrce: MIG
Kategorie: Akční
Rok: 2004
Jazyk: EN
Velikost:5 MB
Hodnocení: 85%
Download
Last Defender

Obyvatelstvo planety Terra 8 si žilo poklidným životem. I díky tomu, že vše bylo řízeno superpočítačem zvaným Aegis. Ale jak už to tak bývá, každé umělé inteligenci dříve či později přeskočí nuly a jedničky a je z toho malér. Všichni dříve poslušní roboti se obrátili proti svým pánům, z defenzivních planetárních systémů se staly ofenzivní. A aby toho nebylo málo, z moře se začala na pevninu rozlézat jakási řasa, která zahubí vše, co roboti nestihnou. Ale vždycky je tu naděje, která umírá poslední (a taktéž docela často). Tou nadějí jste vy, pilot prototypu jediného bojového stroje (Defender A7) nezávislého na počítači Aegis.

Boj to nebude jednoduchý, ale k dispozici máte rozmanitý arzenál. Kromě základní zbraně (tzv. vulcan), máte také tři alternativní zbraně, které umožňují střílet například diagonálně, nebo dozadu. Tyto zbraně můžete upgradeovat sebráním power-upu. Dále máte k dispozici tzv. huntery, kteří vám po zásahu nepřítele umožní používat jeho vlastní zbraně (nebo např. i štít). Není nadto ustřílet bosse jeho vlastní ultimátní zbraní. A ve chvíli, kdy jde opravdu do tuhého, máte možnost použít jednorázově photonové dělo, které zničí všechny nepřátele na obrazovce.

Hra se skládá ze šesti levelů. Na konci každého levelu váš čeká boss. Počet vašich životů a ´continues´ závisí na zvolené obtížnosti. Ta také ovlivní odměnu, kterou získáte za dohrání hry (neočekávejte ovšem nic zásadního). Obtížnost ´True Hero´ (pouze jeden život) jsem nikdy nedohrál. Tímto vyzývám všechny odvážnější a šikovnější, než jsem já.

Jako všechny hry od MIGA i tato oplývá archaickou grafikou, stylovou hudbou, skvělou hratelností a nemalou obtížností. Hlavní předností, jak jsem zmínil již dříve, je možnost krást zbraně nepřátelům. Skvělá hra, nemůžu jinak, než ji doporučit.Obrázek 1Obrázek 2Obrázek 3

Autor: AnthenorKontakt:mika.o@email.cz