Menu TOPlist
Eternal Daughter
 
Tvůrce: Blackeye Software
Kategorie: Arkády
Rok: 2002
Jazyk: EN
Velikost:9,2 MB
Hodnocení: 100%
Download
Eternal Daughter

Když jsem se rozhodoval, kterou hru umístit na svůj web jako první, měl jsem víceméně hned jasno. Hru Eternal Daughter jsem hrál už několikrát a je to přesně ta hra, která vás připoutá a nepustí, dokud ji nedohrajete. ED je jedním z hlavních důvodů, proč jsem začal milovat freeware gamesy. (Nedostatek peněz byl jedním z dalších :-) Hra vyniká ve všech ohledech: příběh, hratelnost, hudba, grafika. Prostě ve všem.

Příběh je jednoduchý: Hlavní hrdinka Mia je sirotek se vším všudy (tzn. přijde o rodiče, je chudá, všichni jsou na ni zlí atd.), ale jak časem zjistíte, je to holka do nepohody. Obzvlášť od chvíle, kdy zjistí, že vládne nadpřirozenou mocí. A jelikož se nachází ve světě plném nejrozmanitějších tvorů (démoni, golemové, kostlivci, vzteklá zvířata, bohové a ano… roboti), budou se jí její síly rozhodně hodit. Mia se vydá do světa vyhledat samotné Bohy jednotlivých národů obývajících její svět a ve finále zjistí, kdo je ve skutečnosti jejím otcem. (Přiznávám, není to sirotek se vším všudy.) A opravdu doporučuji vydržet až do konce. Když jsem dohrál poprvé, musel jsem zamáčknout slzu.

Ovládání je jednoduché a intuitivní. Controlem útočíte, Shiftem skáčete. Šipka nahoru a Control pak umožní používat speciální zbraně, které najdete po cestě. (nůž, kladivo, trojzubec, oheň, harpuna) Mezi jednotlivými zbraněmi volíte pomocí Enteru. Abyste mohli používat speciální zbraně, musíte sbírat zelené krystaly, červená srdíčka pak –kdo by to byl řekl- doplňují život. Kompletní přehled ovládání je popsán v sekci ´Help´ dostupné z hlavního menu hry. A protože se holčičky v Miině věku rychle vyvíjejí, nechybějí zde speciální artefakty, které zvyšují jak váš maximální počet jejích životů, tak i útočnou sílu. Postupem času se naučíte také nejrůznějsí techniky, které vám usnadní cestu světem. (Dvojitý skok, slide, přemet ve vzduchu, dýchání pod vodou atd.) A stejně jako klasik i já doporučuji ´Učit se, učit se, učit se,´ jelikož po cestě potkáte i několik bossů, kteří spolehlivě prověří vaše schopnosti. Hra to není úplně jednoduchá, ale ani přespříliš obtížná. Proto jistě oceníte po herním světě rozmístěné savepointy. A k dispozici máte hned 3 ukládací spoty, takže beze strachu. Za zmínku stojí také dráček, který se k vám cestou připojí a jak časem poroste, stane se z něj velice užitečný pomocník v boji.

Hudba i grafika jsou 100% old-school. Takže kdo má stejně jako rád klasické skákačky s atmosférou dob dávno minulých, prožije totální herní orgasmus. Nebo spíše několik za sebou (a v tomto případě na pohlaví nezáleží). Více se k tomu nedá napsat, to se musí prostě zažít.

Shrnuto podtrženo je toto ultimátní herní old-school zážitek, tvůrci jsou Bohové a kdo to dočetl až sem, dělá chybu, že už dávno nehraje ;-)Obrázek 1Obrázek 2Obrázek 3

Autor: AnthenorKontakt:mika.o@email.cz