Menu TOPlist
Haunted Castle III
 
Tvůrce: MIG
Kategorie: Akční
Rok: 2001
Jazyk: EN
Velikost:4,94 MB
Hodnocení: 80%
Download
Haunted Castle III

Fanoušci série Castlevania recenzi číst nejspíš nebudou, protože už dávno hrají. Ostatní začnou hrát hned, jakmile dočtou. Tedy pokud se nenechají odradit nízkým rozlišením hry a hodně středověkou grafikou (a tím nemyslím pouze časové umístění hry).

Pro ty, kdo nevědí, o čem to tu žvatlám, krátké shrnutí. V japonské sérii her Castlevania od Konami po každou generaci jeden hrdina z klanu Belmontů vytáhl svůj všemocný bič a jal se vymlátit všechno (ne)živé v Draculově hradu a nakonec se vítězně postavil i samotnému Temnému pánu. To vše v podobě klasické akční arkády bez přehnaně složitého ovládání (Je pravda, že pozdější tituly už přešly spíše do žánru RPG), za doprovodu stylové hudby (á la Japonsko let devadesátých) a nasáklé všudypřítomnou atmosférou středověku a her našeho dětství.

Tentokrát to nebudu o moc jiné. Hra není od Konami, tvůrcem je francouzský autor (Kona)MIG. Hrdinou je opět jeden z Belmontů, konkrétně Trevor, kterému démonický anděl během svatby unese jeho milou. Samozřejmě kam jinam než do Draculova hradu. No prostě velká tragédie a hlavně skvělá záminka k pobití všemožných i nemožných démonů. A i tento titul se nese ve stylu RPG, i když rozhodně nijak přehnaně. Pobíjením démonů získáváte zkušenosti, posunem na vyšší level se pak Trevorovi zvýší počet životů a srdíček. Ano, neptejte se mě proč, ale v této sérii srdíčka neznamenají život, ale manu a umožňují vám používat vedlejší zbraně, které postupně naleznete. (Původní hra je japonská, tudíž je možné úplně všechno). Konkrétně nůž, sekeru a svěcenou vodu. Bohužel chybí možnost používat jako zbraň bibli a krucifix jako tomu bylo u některých jiných titulů Castlevanie.Malé, avšak významné mínus. Dále se naučíte používat ‘létající‘ boty, uzdravující magii, nebo transformaci v netopýra. Po Transylvánii se také povaluje spoustu peněz, za které si můžete koupit jídlo (uzdravuje), manu a v neposlední řadě vylepšit svůj bič (tzv. Vampire Hunter). Hodí se také mapa. K čemu ale je, neprozradím ani za boha :-) Postupem času nalézáte i speciální předměty, které vám umožní dostat se na dříve nedostupná místa. A o tom to je. Prozkoumat postupně Transylvánii, najít hrad a nakonec někomu rozbít hlavu (plus jen tak btw. zachránit svoji nastávající). Není to sice tak úplně jednoduché, ale rozhodně to je zábava (ač jednoduchá).

Hra má sice své mouchy, nejedná se o žádný grafický orgasmus a není tak dobrá a propracovaná jako hra Lost Valley od téhož tvůrce (recenze někdy příště), ale má svoje Kouzlo a tudíž i své místo na mých stránkách. Mimochodem se hra ovládá pomocí tlačítek ‘0‘ a ‘,‘ na numerické klávesnici (velice intuitivní), mezerník ukáže inventář a statistiky, pro použití speciálních zbraní pak slouží kombinace ‘šipka nahoru‘ a ‘0‘. A to je vše, co potřebujete do začátku vědět. Přeji příjemnou vybíjenou!Obrázek 1Obrázek 2Obrázek 3

Autor: AnthenorKontakt:mika.o@email.cz