Menu TOPlist
Castlevania: The Lecarde Chronicles
 
Tvůrce: MIG
Kategorie: Akční
Rok: 2013
Jazyk: EN
Velikost:140 MB
Hodnocení: 100%
DownloadDownload
ulozto.czhomepage
Castlevania: The Lecarde Chronicles

I dnes je tu další mlátička ve stylu Castlevanie od MIGa. A i v tomto můžete očekávat skvělou akci, famózní hudbu, temnou atmosféru, nepřekonatelné bossovské souboje a retro grafiku. Jen protentokrát se neutkáte s Draculou, jelikož hra se neodehrává v Rumunsku, ale v Rakousku. Ale vyjde to nastejno, je to taky od ´R´. O co půjde? Utkáte se s rodem prokletých Viltheimů v jejich hradě, jak už napovídá sám název. A s ostatními Castlevania tituly sdílí The Lecarde Chronicles i další charakteristické rysy: Tuny nemrtvých příšer, pasti, propasti, svíčky, srdíčka, smrťáka, hafo středověku a… už jsem zmínil tuny nemrtvých příšer?

Teď podrobněji k akci. Náš hrdina –Efrain, umí šlehat bičem (je to tu sice už posté, ale pořád baví). Dále má v zásobě několik alternativních zbraní, k jejichž používání musí mít dostatek srdíček. Konkrétně se jedná o nůž, sekeru, svěcenou vodu, krucifix-bumerang a krystal, který se diagonálně odráží od stěn. A aby toho nebylo málo, každou z těchto zbraní můžete -za použití většího množství srdíček- použít ještě ničivějším způsobem. Jedná se o tzv. “Item Crash“. Každí zbraň má tři Item Crash levely. Na prvním levelu Efrain použije silnější verzi své zbraně, na druhém použije speciální ničivý útok (umožňuje způsobit zásadní zranění i bossům), třetí level pak zaručí např. dočasnou nesmrtelnost, uzdravení, nebo větší útočnou sílu.

Hra ale kromě vašich latentních sklonů k agresivitě prověří i mrštnost a obratnost. Efrain se může na své cestě naučit hned pěti speciálním dovednostem, k jejichž používání musí mít dostatek staminy. Jedná se o dvojitý skok, ´Whirlwind attack´ (vizte druhý obrázek v galerii), skluz, vzdušný výpad a levitaci. A pokud chcete hru dohrát, musíte se je naučit postupem času dobře kombinovat.

Na rozdíl od předešlých Migových titulů se tentokrát nejedná o RPG. Na levely se tady nehraje. Nicméně nalézáním speciálních předmětů je možné zvýšit si počet životů, staminy i srdíček, vylepšit si zbraň atd.

Na začátku hry lze zvolit ze tří obtížností (Easy/medium/hard). Kromě tuhosti samotné hry se to projeví i v závěru příběhu. Čím těžší obtížnost si zvolíte, tím pozitivnější bude mít příběh rozuzlení. A kdo dohraje hru na nejtěžší obtížnost, zpřístupní se mu i ´Boss Rush Mode´ (vybíjená bossů na čas). Já mám zatím dohráno na medium a přiznávám, že i tak byla hra místy dost tuhá. (Ale to já moc rád!) Obzvláště na poslední kolo mám moc hezké vzpomínky. Tak neváhejte a vzpomínejte se mnou.


Poznámka 1: Vzhledem k velikosti hry dávám odkaz na download na ulozto.cz a jako alternativu odkaz na homepage autora, odkud je také možno hru stáhnout. Pokud by něco nefungovalo, nestyďte se mi napsat, napravím.

Poznámka 2: Po spuštění se mi stala nemilá věc. Po výběru videomódu a jazyka mi hra zatuhla a já smutně zíral na zatuhlou černou obrazovku. A ač jsem sebestředný paranoik, nevěřím, že se to stalo jenom mně. Řešením je vyskočit do Windows pomocí Alt+Tab, na liště se pak objeví druhé okno se hrou. Po jeho nakliknutí už je pak možno gamesu bez problémů spustit.Obrázek 1Obrázek 2Obrázek 3

Autor: AnthenorKontakt:mika.o@email.cz