Menu TOPlist
         SubTerra         
 
Tvůrce: Crystal Shard
Kategorie: Logická
Rok: 2000
Jazyk: EN
Velikost:7 MB
Hodnocení: 85%
Download
SubTerra

Pokud máte hbité smysly a rádi potrápíte svůj mozek, tak tady mám hru přesně pro vás. Ovládáte jakéhosi zakukleného trpaslíka (netuším, jak jinak postavičku lépe popsat). Základní princip hry je jednoduchý: posbírejte definovaný počet drahých kamínků a pak najděte exit. Tady veškerá jednoduchost končí. Kamínky jsou povětšinou dobře poschovávané a abyste se k nim dostali, musíte rozlousknout nejeden puzzle. Ve hře je velké množství objektů, které vám vaše konání buď znesnadňují, nebo je naopak můžete využít ku svému prospěchu. Tady je skromný výčet: posouvatelné bedny, teleporty, padající kameny (nejraději na hlavu), klíče, (kupodivu) zamčené dveře,lasery odrážející se od diamantů v různých směrech, plovoucí písek, trezory ukrývající vajíčko ukrývající diamant (!), bomby, miny, výbušné sudy, detonátory, posouvající ovladatelné bloky atd. atd. atd. Je toho spousty a aby toho nebylo málo, nechybí otravná monstra, před kterými budete povětšinou utíkat, protože nemáte zbraň, kterou byste se mohli chránit. Ale v případě nouze je možné na ně něco shodit, nebo je uvěznit.

Hra má dva módy: easy a …wait for it… HARD! A právě v hard módu je největší kouzlo celé hry. Nejenže musíte nasbírat větší množství kamínků, ale pokud vám vyprší vymezený čas, prostě vybouchnete. A jen tak mimochodem je ještě potřeba najít speciální exit. Může se zdát, že některé levely prostě není možné udělat, ale tvůrci se dušují, že tomu tak není. A že těch levelů není málo. V základním balíku je 102 levelů (včetně tutoriálů) plus několik tajných, ale díky několika expansion packům je ve hře dohromady 500 levelů.

Jediné, co se mi na hře moc nelíbí, je chudá grafika a pokud jde o hudební podkres, tak jen několik málo dokola se opakujících tracků (ač docela libozvučných). Vcelku se pak ale jedná o geniální hru stvořenou -vzhledem ke své obtížnosti- pro geniální hráče.Obrázek 1Obrázek 2Obrázek 3

Autor: AnthenorKontakt:mika.o@email.cz