Menu TOPlist
Treasure Adventure Game
 
Tvůrce: Robit Studios
Kategorie: Arkáda
Rok: 2011
Jazyk: EN
Velikost:104 MB
Hodnocení: 90%
DownloadDownload
ulozto.czhomepage
Treasure Adventure Game

Dnes tu pro vás mám roztomilou hru od Robit Studios. Z názvu je jasné, že bude pojednávat o hledání pokladů. Ale kromě toho hra obsahuje spoustu skvělých nápadů, nostalgických mrknutí a milý příběh.

Náš bezejmenný hrdina je sirotek, který si nevzpomíná na svoji minulost. Nicméně svému osudu stejně neunikne a kromě svých vzpomínek se vydá hledat i dvanáct pokladů, které –pokud je všechny najde- mohou otevřít tajemnou svatyni a cokoliv leží v jejím nitru. A ne náhodou bylo těchto dvanáct předmětů kdysi použito ke zničení démona, který se v dávných časech pokusil zničit svět. To se mu sice nepodařilo, nicméně i tak rozdělil kdysi celistvý světokontinent na nesčetné množství ostrůvků, mezi kterými se náš hrdina musí přepravovat na své loďce. Na svých cestách potká plno roztodivných lidí, ale i mluvících zvířat. Ta žila kdysi s lidmi v dokonalé symbióze, ale během války, která skoro zničila svět, se vše změnilo. Více neprozradím, tajemství tohohle kouzelného světa musíte odhalit sami.

Tento svět však není plný pouze přátelských stvoření (na rozdíl od našeho, že) a tak se náš hrdina musí ohánět hákem, který má místo ruky a který je snad jediným pojítkem s minulostí. V pozdější fázi hry se ho naučí i házet a používat jako projektil. Velkou část hry strávíte na moři, takže je jasné, že si postupně budete muset pořídit nějaké námořnické vybavení. Základem je loď, plachta a kompas. Fajnšmekři pak ocení kanón a potápěcí přilbu. Kdo ví, co leží na mořském dně? A chce to vůbec někdo vědět? Na pevnině pak každý dobrodruh využije kromě povinné lopaty např. i magickou nádobu, ve které lze skladovat téměř cokoliv (vodu, oheň, vítr, portál do cizí dimenze atd.). Kromě jednoho zhuleného lysohlávkového levelu asi nejlepší nápad ve hře a zároveň řešení nejednoho puzzlu. A aby vám nebylo smutno, dělá vám společnost ukecaný papoušek, který však kupodivu občas řekne i něco užitečného.

Hra není těžká. Monstra nejsou nijak silná, zapotíte se tak maximálně při několika bossovských soubojích. Ale připravte se, že občas zatuhnete při hledání výše zmíněných dvanácti pokladů a řešení některých puzzlů. Jsou tu sice mapy, které vám ukážou, kde se poklad skrývá, ale ty jsou mnohdy schované lépe než truhla s pokladem.

Musím obzvlášť vyzdvihnout hudbu, která dokonale podkresluje atmosféru a dodává hře dokonalý retro feel. Geniální.

Kdyby byla hra o něco těžší, dal bych jí 100%, ale i tak to byl skvělý herní zážitek. A kdybyste se přece jen občas trochu nudili, vyzkoušejte, který z šesti epesních kloboučků sedí vašemu hrdinovi nejlépe. O čem to mluvím? A proč ještě nehrajete?


Poznámka 1: Vzhledem k velikosti hry dávám odkaz na download na ulozto.cz a jako alternativu odkaz na homepage autora, odkud je také možno hru stáhnout. Pokud by něco nefungovalo, nestyďte se mi napsat, napravím.


Obrázek 1Obrázek 2Obrázek 3

Autor: AnthenorKontakt:mika.o@email.cz