Menu TOPlist
       Lost Valley       
 
Tvůrce: MIG
Kategorie: RPG Akce
Rok: 2003
Jazyk: EN
Velikost:7 MB
Hodnocení: 100%
Download
Lost Valley

Hry od MIGA jsem měl vždycky rád. Ale tuhle mám úplně nejraději. Na jednu stranu je inspirována Castlevanií, na druhou stranu přináší spoustu nového a hlavně na freeware hru neuvěřitelně dlouhou hrací dobu a rozsáhlý svět.

Kdysi dávno začalo jednu nejmenovanou zemi stíhat jedna katastrofa za druhou. Tornáda, erupce, sněhové závěje atd. A to může znamenat jediné: Probudil se bůh destrukce Zero a chce zničit svět. Naštěstí se vždycky najde nějaký blbec ochotný nasadit svůj život, obětovat svůj volný čas a vydat se do Ztraceného údolí, ve kterém je skrytý vchod do Zakázaného území, v němž je pro změnu portál k samotnému Zerovi. Kdopak to tentokrát asi bude?

Abyste získali přístup do Zakázaného území, musíte nejdřív procestovat Ztracené údolí a získat 12 orbů. To znamená vybít 12 bossů, minimálně. Hra nabízí akci ze dvou perspektiv: seshora, když putujete po rozsáhlém světě a klasicky z boku, vstoupíte-li do dungeonu, který je vždy zakončen bossovským soubojem. Hra nabízí několik RPG prvků, ale to jen spíš aby se neřeklo. Zabíjením příšer získáváte zlato a zkušenosti. Za zlato si můžete u obchodníků kupovat nové vybavení (meč, brnění, štít). Dostatek zkušeností zajistí postup na vyšší level (max. level je 20) a tím i více života a magie. Dalšími atributy jsou pak útočná síla a obrana. Nechybí ani speciální schopnosti: fireball, iceball, whirlwind attack, sebeuzdravování a nakonci si osvojíte angel strike, který způsobí fatální poškození všem monstrům v okolí. Mezi těmito schopnostmi přepínáte buď v inventáři (mezerník) nebo pomocí Enteru. A aby toho nebylo málo, sbíráte také předměty, které vám umožní získat přístup do dříve nedostupných lokací (např. Aqua boty vám umožní chodit po vodě “Jesus style“).

Hra není lehká, nechybí několik hodně tuhých míst, ale rozhodně se dá dohrát. Nechybí několik puzzlů, ale není tu určitě nic, co byste nezvládli. A kdybyste náhodou zabloudili, v norách se skrývají víly, které vám ochotně, rády a kupodivu i zadarmo poradí. Dále můžete najít obchodníky, kteří milerádi poskytnou nové vybavení, kupodivu za peníze. A nakonec je tu písař, který uloží hru.

Nedostatkem hry je příběh. Opravdu se celý vešel do druhého odstavce této recenze. Nic moc dalšího se ve hře už nedozvíte. A nechybí samozřejmě několik otravných bugů. Ale i tak si hra zaslouží maximální hodnocení, protože nabízí hodiny a hodiny skvělé hratelnosti, opravdu rozsáhlý svět, retro hudbu, náročné bossovské souboje a jednoho agresivního hrdinu nadrženého rozbít tlamu všem obyvatelům Ztraceného údolí.Z boku vypadám stejně krásně......jako seshora.Nemluvě o mém stylovém inventáři.
Z boku vypadám stejně krásně......jako seshora.Nemluvě o mém stylovém inventáři.

Autor: AnthenorKontakt:mika.o@email.cz