Menu TOPlist
   Quest for Yrolg   
 
Tvůrce: Crystal Shard
Kategorie: Adventura
Rok: 2008
Jazyk: ENCZ
Velikost:25 MB
Hodnocení: 90%
Download
Quest for Yrolg

Na začátek položím zbytečnou otázku: Hráli jste někdy Quest for Glory? A teď jedna k věci: Napadlo vás, jak by to vypadalo obráceně? Jak už název napovídá, tahle hra na tuto otázku odpoví. Mocný nekromant Yrolg nemá o nic menší plán, než dokončit temný rituál, rozpoutat chaos a ovládnout celý svět. Ale jak už to tak bývá, tři hrdinové se ho pokusí zastavit. Konkrétně bojovník, zloděj a čarodějka (kam na to chodí?). Naštěstí je tu poměrně nevyvinutý démonek, který nejenže je plně oddaný temnému konání svého pána, ale především touží už konečně zabít nějakého hrdinu. A vy mu tohle přání můžete splnit hned třikrát! Jelikož však nemá ani svaly, ani čáry, musí použít mozek. A to už je váš úkol.

Hra je dost krátká, o to více však zapeklitá. Nejenže nemá démonek inventář a může s sebou nosit jen jeden předmět, ale nepomůže ani klasická adventurní finta “použij-všechno-na-všechno“. Zkrátka vás hra donutí přemýšlet. Hrdinové si to vaší pevností razí vyznačenou cestou a tak je musíte svést z cesty a zlikvidovat. Ale jsou tu i přátelské bytosti - konkrétně drak a masožravé chapadlo-, které vám rády poradí, jak se takový hrdina likviduje. A pak je tu také červený a neuvěřitelně ZLÝ hrnek Muggit, který je sice bytostí značně nepřátelskou, ale nejenom že vám neochotně poradí, ale navíc i uloží či načte hru.

Grafika hry je nádherná, dialogy jsou vtipně namluvené. Jedinými mínusy hry jsou minimalistická délka a pouze jeden (ač dokonalý) dokola se opakující hudební track. A kdo má problém s angličtinou, hra nejenomže obsahuje české titulky (spusťte ‘winsetup‘ a vyberte ‘Game language‘), ale i český dabing.

Návod na instalaci českého dabingu: v archivu ke stažení jsou další dva archivy. Rozbalte ten se hrou (yrolg.zip) a pak ten s dabingem (yrolg-cz.zip) do stejného adresáře a povolte přepsání původních souborů.


A kdybyste se dostali do úzkých a nevěděli, jak způsobit co nejvíce zla, spáchal jsem návod.Muggit, zlý Hrrrnčík!Zase hrdinové?!?Mozzzzzzzky!
Muggit, zlý Hrrrnčík!Zase hrdinové?!?Mozzzzzzzky!

Autor: AnthenorKontakt:mika.o@email.cz