Menu TOPlist
Haunted Castle II
 
Tvůrce: MIG
Kategorie: Akční
Rok: 1998
Jazyk: EN
Velikost:6 MB
Hodnocení: 70%
Download
Haunted Castle II

Dnes se podíváme na jeden z prvních pokusů francouzského autora MIGa o zpracování klasické série ´Castlevania´.

Začněme příběhem. Žádný tu není. Opravdu. Hrdina (Trevor Belmont) zkrátka proleze celý strašidelný hrad, aby na konci svého putování konfrontoval Draculu a jako obvykle mu nakopal zadek. Proč tentokrát? A pokolikáté už? Netuším. Nicméně opakování je matkou moudrosti. Tak asi proto.

Hra se skládá z 10 levelů, které jsou pro tuto sérii typické (hřbitov, knihovna, zahrada, taneční sál, hodinová věž atd.). Projít je nebude nic jednoduchého (nemluvě o konečných bossovských soubojích). Tedy aspoň prvních šest levelů. Ty jsou po čertech těžké. Od sedmého levelu dál obtížnost bohužel strmě klesá a tak namísto očekávaného dramatického konce hra spíš degraduje. Ovšem i tak si na její dohrání vyhraďte minimálně celé odpoledne. Hru totiž nelze uložit a musíte uhrát všech 10 levelů najednou. A pokud umřete, musíte hrát vždy daný level znovu od začátku.

Jedná se o čistě akční hru bez jakýchkoliv RPG prvků. Mlátíte, chodíte, skáčete, mlátíte, mlátíte atd. Vaší základní zbraní je bič, který se sbíráním power-upů vylepšuje. V posledních levelech jej pak vyměníte za meč. Dále nechybí klasické alternativní zbraně (nůž, sekera, svěcená voda, krucifix), jejichž používáním spotřebováváte srdíčka, která vám vypadávají ze zabitých monster. Pokud nasbíráte maximum srdíček (99), můžete použít tzv. ´Item cash´. Je to jakási ultimátní destruktivní forma vaší zbraně a je užitečná obzvláště v boji proti bossům.

Grafika je velmi archaická, ale má (pro někoho) své kouzle. Hudební doprovod se skládá z klasických Castlevania songů stejně jako u ostatních Migových her.

Hra není zdaleka tak propracovaná jako její pokračování Haunted Castle III, či další MIGovy hry jako Lecarde Chronicles nebo Lost Valley. Ale pokud máte pro tuto sérii slabost a navíc volné odpoledne, můžu vřele doporučit.Obrázek 1Obrázek 2Obrázek 3

Autor: AnthenorKontakt:mika.o@email.cz